Prowadzący

Agnieszka Kajper

Jestem założycielką Pracowni Otwartej. W Pracowni jestem człowiekiem – organizatorem ;).
Odpisuję na maile, odbieram telefony, organizuję wystawy, układam martwe, robię zakupy plastyczne, działam w social mediach. Jestem absolwentką ASP we Wrocławiu na kierunku Projektowania Szkła i Ceramiki, stypendystką VSVU w Bratysławie (Słowacja) oraz Instytutu Szkła i Ceramiki w Koblenz (Niemcy). Projektowałam dla takich marek jak m.in. Braun, Meble Vox. Współtworzyłam grupę projektową Wzorowo oraz Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży Pożyteczni Producenci Piękna. Posiadam uprawnienia pedagogiczne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Sama jestem spełniającą się młodą mamą, a to najcenniejsze doświadczenie. Ponad wszystko uwielbiam swoją pracę!
SZKŁO ARTYSTYCZNE i DESIGN

Prowadzę zajęcia w grupie dzieci z elementami PRZESTRZENNYMI, młodzieży z elementami SITODRUKU oraz grupę HOBBY w ruchu.
Jestem absolwentką ASP we Wrocławiu – kierunek RZEŹBA oraz stypendystką AKI ArtEZ Academy of Fine Arts Enschede. Współtworzyłam niezależną galeria sztuki współczesnej GaleriaU.
Prywatnie uwielbiam spontaniczność twórczości dziecięcej oraz szczerości sztuki Art brut.

Prowadzę zajęcia w grupie Intensywnej oraz warsztaty artystyczne z dziećmi i młodzieżą. Jestem absolwentką ASP we Wrocławiu na wydziale- projektowanie szkła. Lubię kontakt z młodymi ludźmi i ich świeże spojrzenie na świat. Praca razem jest jak podróż nigdy nie wiemy, gdzie razem uda nam się dojść. Jestem aktywna artystycznie, dmucham szkło, rysuję, maluję i ilustruję książki. Lubię słuchać muzyki, podróżować i rozmawiać po hiszpańsku. Zapraszam serdecznie na moje zajęcia!

Prowadzę zajęcia w grupie Hobby.
Jestem absolwentką wydziału Malarstwa na wrocławskiej ASP. Obecnie zajmuje się naturalną fotografią rodzinną, obcując blisko z tematami kobiecości i macierzyństwa. W Pracowni w grupie HOBBY podczas zajęć z rysunku i malarstwa oprócz poznania w praktyce podstawkach pojęć plastycznych jak kompozycja, konstrukcja, walor, głębia czy kontrast, staram się przede wszystkim INSPIROWAĆ (elementy Historii Sztuki), eksperymentować z różnymi technikami i zachęcając do własnych poszukiwań twórczych. Nie zapominam, że często moim uczniom zależy w równym stopniu na nauce co na relaksie i podzieleniem się swoją pasją w miłym towarzystwie.